Listopad 2008

101 psích triků

30. listopadu 2008 v 8:57 *dobrý knížky o psech*
Autor: Kyra Sundance a Chalcy
Název knížky: 101 psích triků
Obsah: knížka je o činnostech,které Vás se psem sblíží i pobaví(např.jak naučit psa mávat na rozloučenou,chodit po žebříku,nosit Vám tašku/noviny,otevřít ledničku a dokonce ho naučit,jak se má sám přikrýt!)
Proč si knížku koupit: kdo by nechtěl psa,který mu podá i vyhodí do koše ubrousek,otevře dveře a vezme telefon?Toto všechno lze psa naučit s pomocí téhle šikovné knížky :)
Cena: se pohybuje okolo 200- 250 Kč.
Můj názor: viděla jsem ji včera ve Slovensku,a jdu si ji objednat!Musím ji mít! :DPár fotek autorek :) :

Naše 6.BKCHR - Britík + Andy!

30. listopadu 2008 v 8:34 *eSBéčka*
Tohle jsme dostaly od Britíka + Andy!
Najdete je na super! blogu http://britt.blog.cz/

Je to fakt moc klásný! MOC DĚKUJEME!

A tohle jim dáme my:

Diplom pro 5.BKCHR!

27. listopadu 2008 v 19:29 *eSBéčka*
5.BKCHR!

Jmenuje se Markéta,má NO Jenny a její blog je http://milacek-jenny.blog.cz/

Doufám,zhe se diplík líbí!

Záložky s NO

27. listopadu 2008 v 19:21
TadyQ jsou záložky s německými ovčáky(vlčáky) a myslím,zhe by se mohly líbit zvlášť mému new BKCHR Markétě ;)

Upozornění: záložky jsem stáhla,nevyrobila!

Diplomky za 2. soutěž

23. listopadu 2008 v 11:30
Diplomky za 2.soutěž
Tentokrát to jsou fotky z prázdnin :)

Gratuluji!

Naše 4. BKCHR!

23. listopadu 2008 v 11:16 *eSBéčka*
Máme čtvrté BKCHR(blog kam chodíme rády)

Tadýq má diplomeQ(doufám,zhe se líbí):
Má klásný blog a kláásného pejska Betynku!


Zimní designek

23. listopadu 2008 v 11:08
Zimní designek
-brzy změním,ale musím udělat hezčí fotku!

Jméno: Zimní designek ;)
Námět: Zima ;)
Výrobce: já :)
Barvy: bílá,modrá(tmavá i světlá),tyrkysová
Spokojenost: 79%(špatná fotka)

1.pozadí
2.blendík


Naše druhá soutěž

22. listopadu 2008 v 13:07
Naše druhá soutěž

Ahoj
1. Máš psa?
2. Podobá se Lady?
3. Hrabe rád myši?
4. Je to fenka nebo pes?
5. Jakou hru má nejradši?
6. Úkol: popiš povahu svého psa ;)

Pokud máš psy dva,vyber si jen jednoho,pokud psa nemáš,vymysli si :)

Beru 3 lidi!

Snížek :)

22. listopadu 2008 v 9:42 *deník Ladušky*
Ahoj,
dneska napadl sníh,a my s Albou(mou spolubydlící)jsme to museli prozkoumat!Samozřejmě jsme utekly na pole,odkud nás pak T!nuShka a T!nuSčin taťka naštvaně volali ;( Ale my stejně zas utekly :) Brzy vložíme víc photek a s nimi uděláme new zimní design ;)
Papapapapapapapa!

3.BKCHR

21. listopadu 2008 v 16:36 *eSBéčka*
Thak naše 3.BKCHR je http://beruskytlapka.blog.cz/

Mají moooc dobrý blogček!

Doufám,zhe se líbí?

West highland white terier

15. listopadu 2008 v 20:08
West highland white terier
délka života: 14 let i déle
výška/váha: 28 cm/asi 8 kg
povahové rysy: aktivní,hravý,houževnatý,ostražitý,čilý,odvážný,sebejistý,vytrvalý,samostatný,tvrdohlavý,přátelský pes se značným sebevědomím a uličnickým výrazem
výchova: většinou probíhá bez problému,ale s výcvikem se má začít už od štěněte!
pohyb: hodně
péče: denně kartáčovat v období línání,trimování

Kavalír king charles španěl

15. listopadu 2008 v 20:07
Kavalír king charles španěl
délka života: 9-15 let (vysoký věk je normální)
výška/váha: 26-36 cm/3,5-6,5 kg
povahové rysy: veselý,inteligentní,poslušný,milý,přítulný,klidný,ostražitý,ale tvrdohlavý
výchova: většinou bez problémů,tito psi se rádi učí a dělají něco pro svého pána
pohyb: dostatečný
péče: denně kartáčovat a odstraňovat nečistotu ze zvukovodu!

Německý špic

15. listopadu 2008 v 20:06
délka života: 13 let
výška: vlčí: 45-55 cm
malý: 23-28 cm
střední:29-36 cm
trpasličí:22 cm
váha: /
povahové rysy:přátelská,mírná,otevřená,pozorná,horlivá,inteligentní,přizpůsobivá
výchova:rychlý vývoj,proto důsledná výchova v raném věku štěněte!
pohyb: velmi činorodé a aktivní plemeno,hledá si vlastní využití
péče: kartáčování v období línání


Knírač(malý)

15. listopadu 2008 v 20:03
Knírač malý
délka života:10-12 let
výška/váha:35,6 cm/4,5-7 kg
povahové rysy:přátelská,BEZ agrese,špatně snáší samotu,živý,pozorný,inteligentní,svéhlavý,paličatý,neunavitelný,ostražitý,nepodplatitelný,věrný
výchova:potřebuje DŮSLEDNOU výchovu,jsou ale rychlí a šikovní
pohyb:potřebují ho hodně
péče:1x týdně česat a kartáčovat,2x do roka trimování

Briard

15. listopadu 2008 v 20:03
Popis: Velký, mohutný a silný pes obdélníkového formátu. Srst nápadně dlouhá a drsná (tzv. kozí) pokrývá celé tělo včetně obličejové partie. Uši se už dnes nekupírují, jsou tedy zavěšené, spíše kratší, rovněž pokryté dlouhou srstí. Ocas dlouhý, nesený zavěšený dolů, na konci tvoří háček.
Barva: všechny jednotné barvy kromě bílé, kaštanové a mahagonové. Přednost se dává tmavším barvám. Nejčastěji se briardi vyskytují v barvě černé a plavé.
Charakteristika: Energický pracovní pes. Vyniká inteligencí, učenlivostí a chutí do práce. Navenek působí dojmem ostrého psa, k cizím je nedůvěřivý, k vetřelcům nekompromisní, uvnitř své rodiny však láskyplný a něžný i k dětem.
Užití: Původně ovčácký, dnes univerzální pracovní pes. Velmi vhodný pro služební kynologii, díky své síle a razanci ideální pro strážní službu. Je i dobrým společníkem, ale musí mu být poskytnuto odpovídající zaměstnání.
Zvláštní nároky: Vzhledem k tělesným rozměrům a síle se briard hodí pro fyzicky zdatného, pokud možno zkušeného kynologa. Patří k plemenům poměrně náročným na držení, neboť vyžaduje nejen hodně pozornosti, pohybu a potravy, ale také pravidelnou péči o srst.
Výskyt: V zemi svého původu z ovčáků nejrozšířenější. Běžný i u nás.
Možná záměna: Nepravděpodobná. Podobní jsou někteří vzácní evropští ovčáci (katalánský, cao de serra de Aires, pyrenejský ovčák), kteří však jsou podstatně menší a méně mohutní.

Bišonek

15. listopadu 2008 v 20:02
Bišonek

Bišonek patří do velmi starobylé skupiny bišonků, bílých "dámských" psíků, kteří prokazatelně existovali již ve starověku. V období středověku byl Bišonek oblíbencem královských rodin v Itálii a ve Francii. Předpokládá se, že ho do Španělska na ostrov Tenerife dovezli španělští nebo finští námořníci a z ostrova se pak Bišonek již snadno dostal na kontinent. Dlouhou dobu vypadali tak, jak je ve 14. století námořníci objevili a neměnili se. V 16. století se na královském dvoře a mezi dvořany byl Bišonek velice populární. Na konci 19. století se však stal již jen zcela obyčejným pouličním psem. Teprve po první světové válce získal svůj ušlechtilý status.
Fotečky:

Jezevčík

15. listopadu 2008 v 20:01
Jezevčík je starobylé plemeno, které bylo po staletí chované jako "jamník" neboli "norník", což znamená pes určený k vyhánění zvěře z nor. Jezevčíci jsou nejstaršími německými loveckými psy. Toto plemeno se vyvíjelo součastně s teriéry na Britských ostrovech. Hladkosrstí jezevčíci vznikli ve 14. století křížením francouzských basetů a pinčů. Dlouhosrstí jezevčíci, kteří vznikli křížením hladkosrstých jezevčíků se španěly, se objevili až v 16. století. Drsnosrstí jezevčíci vznikli na přelomu 17. a 18. století, křížením hladkosrstých jezevčíků s kníračem. Jezevčíci patří k nejoblíbenějším plemenům.
Jeho fotky:

Labrador

15. listopadu 2008 v 20:00
Labrador

Nebojácný a vodomilný, vlídný, společenský a rodinně založený - tato ukázková řada přídavných jmen popisuje jednoho z nejoblíbenějších společníků. Kdysi pracoval labrador na břeží žulových fjordů Newfoundlandu, chytal splávky plovoucích sítí a plaval s nimi ke břehu, takže rybáři mohli snáze přitáhnout sítě plné ryb. Dnes je toto vytrvalé plemeno typickým příkladem psího člena lidské rodiny. Bohužel ne všichni jedinci tomuto ideálnímu obrazu odpovídají. Někteří trpí dědičným šedým zákalem, artritidou kyčlí a loktů, jiní jsou nezvládnutelní. Navzdory tomu je labradorský retrívr jedním z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších psů na světě.
A jeho fotky:

Bernský salašnický pes

15. listopadu 2008 v 20:00
Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je selský pes starého původu, který byl držen jako strážný, tažný a honácký pes v předalpských oblastech středozemí v okolí Bernu. Podle samoty a hospody Dürrbach u Riggisbergu, kde se tento dlouhosrstý, tříbarevný selský pes na dvorech zvlášť často vyskytoval, dostal původní jméno - "Dürrbächler".
Později v letech 1902, 1904 a 1907 se již tento pes začal ukazovat na výstavách a v listopadu 1907 se několik chovatelů z Burgdorfu sdružilo k čistokrevnému chovu plemene. Založili Švýcarský Dürrbäch-Klub a sestavili Charakteristiku plemene. V roce 1910 představili na přehlídce psů v Burgdorfu již 107 Dürrbächlerů od sedláku z okolí. Od té doby si získávalo plemeno, k rozlišení od ostatních švýcarských salašnických psů nazývané nyní Bernský salašnický pes, rychle přátele v celém Švýcarsku a brzy také v sousedním Německu.
Dnes je Bernský salašnický pes díky své atraktivní trojbarevnosti a své přizpůsobivosti známy a oblíbený v širokém světě jako rodinný pes.
Táááááák a tady jejich fotky:

Dobrman

15. listopadu 2008 v 19:59
Dobrman byl vyšlechtěn v 70. letech 19. století Němcem Louisem Dobermannem. Ten k jeho vyšlechtění použil rotvajlera, německého pinče, anglického greyhounda, výmarského ohaře a manchesterského teriéra.
Dobrman má velmi elegantní postavu - jeho krk je štíhlý, přitom ale velmi dobře osvalený, hlava je nesena vysoko. Hruď má dobru šířku. Dobrmanova srst je lesklá a hladká, tlapky jsou malé, avšak velmi stabilní, umožňující rychlý pohyb.